Hydroterapia | Hotel Flóra, pobyty, ubytovanie a moderné wellness v centre mesta Trenčianske Teplice

Hydroterapia

 

  • Podvodná masáž

Kombinácia vodného kúpeľa s teplotou 36 - 38 °C a masáže, ktorá sa vykonáva pomocou usmerňovaného prúdu vody z masážnej hadice pod tlakom 0,2 MPa. Masáž spôsobuje uvoľnenie kostrového svalstva a kĺbov, zlepšuje prekrvenie, tok lymfy, činnosť vnútorných orgánov. Je vhodná pri poúrazových stavoch, opuchoch, chronickej zápche, pri chabej obrne, aj ako prevencia.

Cena:

podvodná masáž 10,00 € 20 min.

  • Perličkový kúpeľ s prísadou bilinných extraktov a solí

Kombinácia vodného kúpeľa a masáže pomocou vzduchu, ktorý je pod tlakom vháňaný do kúpeľa. Intenzitu prúdenia vzduchu je možné regulovať. Po pridaní prísady sa tepelné a tlakové podnety rozširujú o chemický účinok. Kúpeľ je vhodný pri srdcových, cievnych, nervových, kožných a reumatických ochoreniach, pri angíne pectoris, proti vysokému krvnému tlaku a pri zápaloch. K dispozícii sú prísady Faroe, Levanduľa, Kamilka, Eukalyptus, Bellissima, Alpinol, Ahava, Živá soľ a iné.

Cena:

perličkový kúpeľ s prísadou 7,00 € 15 min.

  • Vírivý kúpeľ

Kombinácia vodného kúpeľa a masáže prúdmi víriacej vody. Vírenie zabezpečuje elektrické čerpadlo a masážne trysky umiestnené po obvode vane. Vírivý kúpeľ je vhodný pri poúrazových stavoch, pri reumatických ochoreniach, lymfedéme i ako prevencia.

Cena:

vírivý kúpeľ 7,00 € 15 min.

  • Hydrokineziterapia - liečebný telocvik

Liečebný telocvik vo vode, s každým hosťom individuálne. Procedúra využíva priaznivé pôsobenie vodného prostredia - vztlak vody pacienta nadľahčuje. Hydrokineziterapia je vhodná predovšetkým po nezahojených úrazoch a operáciách dolných končatín, po ktorých ešte nie je povolená plná záťaž na končatiny.

Cena:

hydrokineziterapia 7,00 € 15 min.

  • Aquaaerobik

Vodný aerobik je aerobné cvičenie vo vodnom prostredí. Oproti ostatným formám aerobiku ide o cvičenie bez akýchkoľvek otrasov a negatívnych dopadov na kĺby. Cvičí sa v plaveckom bazéne, v menších skupinách. Aquaaerobik je zameraný na zvýšenie fyzickej kondície, zlepšenie kardiovaskulárneho systému, na redukciu nadváhy a vytvarovanie tela. Pre túto charakteristiku procedúry je aerobné cvičenie obľúbené predovšetkým u žien.

Cena:

aquaaerobik 7,00 € 15 min.

Služby neštátneho zdravotníckeho zariadenia sú oslobodené od DPH.