Artfilm | Hotel Flóra, pobyty, ubytovanie a moderné wellness v centre mesta Trenčianske Teplice

Artfilm

Štrnásteho júna 1993 sa v Trenčianskych Tepliciach zišlo 42 akreditovaných hostí a päť novinárov, aby si pozreli spolu 102 filmov nového filmového festivalu ArtFilm. Len málokto zo štyristo divákov, ktorí festival navštívili, vtedy tušil, že sú svedkami zrodu novej tradície - tradície stretávania sa pri kvalitných filmových dielach, tradície diskusii, tvorivých dielní, ale i spoločenských podujatí prepojených s filmom.

Počas svojej histórie festival prilákal do kúpeľného mesta mnohé významné osobnosti filmového sveta. Most slávy dnes zdobia plakety s menami ako Jean-Paul Belmondo, Sophia Loren, Franco Nero, Ornella Muti, Catherine Deneuve, Gina Lollobrigda, Annie Girardot, Geraldine Chaplin, Michele Placido, Daniel Olbrychski, Nastassja Kinski, Jozef Kroner, Jana Brejchová alebo Jiří Menzel.

Festival prezentuje najnovšie medzinárodné i národné art filmy, čím podnecuje záujem o tento druh filmového umenia u producentov, distribútorov, televíznych spoločností, kultúrnych inštitúcii i laickej verejnosti. K najsledovanejším a najzaujímavejším udalostiam festivalu patrí odovzdávanie ceny Hercova misia významnej osobnosti zo sveta filmu.

Medzinárodný filmový festival ArtFilm sa koná vždy posledné 2 júnové týždne v roku. Jeho centrom sa už od roku 1993 pravidelne stáva festivalový Hotel Flóra.

Viac informácii na www.artfilm.sk.